29.05.2023

  • Dachy

Najczęstsze problemy dachowe i jak uniknąć – praktyczne wskazówki dla właścicieli domów

Dach Dom

Najczęstsze problemy dachowe i jak uniknąć – praktyczne wskazówki dla właścicieli domów

 

Dach stanowi jeden z najważniejszych elementów każdego. To właśnie on chroni przed działaniem deszczu, śniegu i słońca, dlatego tak ważna jest jego kondycja. Niestety z biegiem lat lub różnych losowych wydarzeń, jakość pokrycia dachowego może spaść i do w drastycznym tempie.

W tym artykule podzielimy się praktycznymi wskazówkami, które dotyczą najczęstszych problemów z dachem. Podpowiemy także, w jaki sposób można ich uniknąć, aby utrzymać dach w dobrym stanie przez długie lata.

 

Regularny przegląd i konwersacja, czyli sposób na unikanie problemów z dachem

 

Uszkodzona dachówka potrafi być wyjątkowo problematyczna, podobnie jak inne pęknięcia czy luzy poszczególnych elementów. To z kolei może prowadzić do wycieków, które generują wilgoć. Efekt kuli śnieżnej sprawia, że problemy zaczynają przybierać na sile, a wszystko zaczyna się od jednej uszkodzonej dachówki.

Dlatego też tak istotne jest, aby wykonywać regularne przeglądy dachu, które pozwolą maksymalnie szybko wykryć i uporać się z potencjalnymi problemami. Nie zawsze musisz wzywać specjalistów – przeglądy wykonuj samodzielnie i kiedy tylko zauważysz nieprawidłowości lub problemy, to wówczas skontaktuj się z profesjonalnym dekarzem.

Zapchane rynny – powszechny problem, który większość bagatelizuje

 

Problem zapchanych rynien zdecydowanie zwiększa się w trakcie jesieni lub przy wiosennych roztopach. Niedrożność rynien jest bardzo problematyczna, ponieważ może to prowadzić do tego, że woda nie jest odpowiednio odprowadzana.

Wówczas wilgoć działa niekorzystnie na dachówki, co powoduje następnie uszkodzenia i przeciekanie dachu. Rozwiązaniem jest oczywiście częste i regularne czyszczenie rynien i usuwanie z nich liści, gałęzi i innych zanieczyszczeń.

Wykonywanie natychmiastowych napraw po przejściu burzy i wichur

 

Silne burze są w stanie bardzo poważnie naruszyć nie tylko konstrukcję dachu, ale także i same dachówki. To właśnie z tego powodu tak istotne jest usuwanie zniszczeń i szkód, które powodowane są przez burze i wichury. Zaniechanie nawet drobnych uszkodzeń może mieć daleko idące konsekwencje. Jeżeli zauważysz uszkodzenia, to koniecznie skontaktuj się ze sprawdzoną firmą, czyli z nami.

Podsumowując, dobry dach, to regularna jego konserwacja i usuwanie wszelkich usterek na bieżąco. Dzięki temu nie tylko oszczędzisz sobie nerwów, ale także zaoszczędzisz sporo pieniędzy, gdyż wykonywanie napraw, kiedy staną się już one zaawansowane, jest po prostu drogie.

Przykład

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Incidunt omnis sapiente, dolorum explicabo assumenda blanditiis deleniti officiis odit sit dolores cum autem totam error distinctio quis nulla facilis ut. Omnis!

Tekst

Drugi tekst

Lorem, ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Eligendi soluta explicabo aspernatur, itaque, natus numquam ea officiis cupiditate reprehenderit laboriosam quam libero repellendus blanditiis ipsum animi odit, dolore assumenda quia.

Lorem, ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Eligendi soluta explicabo aspernatur, itaque, natus numquam ea officiis cupiditate reprehenderit laboriosam quam libero repellendus blanditiis ipsum animi odit, dolore assumenda quia.

Dłuszy nagłówek
  • Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Incidunt commodi sequi perspiciatis quia culpa, laborum, aperiam inventore neque nesciunt temporibus a nemo, expedita pariatur voluptatum ex ratione animi consequuntur ducimus.
  • Repudiandae similique enim ipsa sapiente. Qui saepe dicta hic est dolores provident dolorem iure quis rem reiciendis eum numquam nisi itaque nesciunt debitis, impedit earum? Labore ipsam quo cumque dolorum.
  • Sed quisquam qui quae saepe veritatis quis dolore tempore! Amet unde velit sint! Debitis quod culpa commodi expedita asperiores incidunt beatae? Accusantium nulla eaque a error deserunt beatae quae illo.

Lorem ipsum, dolor sit amet consectetur adipisicing elit. A rem doloremque rerum veniam nesciunt voluptatum, ut tenetur odio repudiandae distinctio, saepe incidunt deleniti delectus illo voluptas, molestiae obcaecati! Ex, repellat?

Tekst
  1. Jeden
  2. Dwa
  3. Trzy